Zakończenie rozszerzonej obsługi technicznej dla aplikacji Microsoft 365 dla systemów Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 będzie miało miejsce 10 stycznia 2023 r. Od tego dnia aplikacje te na powyższych systemach operacyjnych nie będą otrzymywać aktualizacji, w tym aktualizacji bezpieczeństwa. Jeżeli więc, na przykład, wykryty zostanie nowy sposób na infekowanie komputerów przez dokumenty Office, Microsoft nic już z tym nie zrobi.

Co ważne, biorąc pod uwagę naturę Microsoft 365 i powiązanych z usługą aplikacji – aktualizacje i nowości wdrażane co miesiąc – nowsze instalatory po dniu 10 stycznia 2023 r. odmówią instalacji aplikacji Microsoft 365 na komputerach z Windowsem 7 i Windowsem 8.x, informując o braku zgodności i konieczności wymiany komputera na taki z Windowsem 10 lub Windowsem 11. To nie dotyczy instalatorów Microsoft Office bez Microsoft 365, w tym Microsoft Office 2021, Microsoft Office 2019, Microsoft Office 2016 czy Microsoft Office 2013.

Warto mieć też na uwadze, że tego dnia kończy się również obsługa serwisowa systemu Windows 8.1. Od tego dnia nie będzie też możliwe nawet płatne przedłużenie okresu serwisowego dla Windowsa 7. To oznacza, że użytkownicy PC z tymi systemami przestaną być chronieni nie tylko na poziomie aplikacji Office, ale i całego systemu operacyjnego. Dzisiejsze ogłoszenie powinno więc być tylko dodatkową, a nie główną motywacją do aktualizacji systemu lub kupna komputera z nowoczesnym systemem operacyjnym. Nie musi to być Windows: Microsoft 365 działa też na PC z Linuxem i komputerach Mac.