Program aktywna tablica

 

Szanowni Państwo!

 

Uprzejmie informujemy o tym, że wystartowała kolejna edycja programu AKTYWNA TABLICA!

 

w 2022 r. szkoły otrzymały ponad 80,5 mln na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii! W tym roku kwota do wydania to aż 84 mln (70 mln zł ze środków budżetu państwa i 14 mln z wkładu własnego organów prowadzących szkołę).

 

Jest to fantastyczna okazja, by doposażyć szkoły w sprzęt, który wzniesie nauczanie na jeszcze wyższy poziom!

 

UWAGA! Szkoły mają czas na złożenie wniosków do 15 maja 2023 r., ale zachęcamy do ich wypełnienia jak najszybciej 😊

Wniosek mogą złożyć Państwo korzystając z poniższego linku. W przypadku pytań służę wsparciem przy wypełnieniu:

https://mws.pl/kreator-wnioskow

 

BENEFICJENCI PROGRAMU:

Beneficjenci programu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POLECANE PRODUKTY, KTÓRE MOŻNA ZAKUPIĆ W RAMACH PROGRAMU AKTYWNA TABLICA:

 

Monitory interaktywne

Monitor interaktywny to doskonałe rozwiązanie w edukacji, które wspiera proces nowoczesnego kształcenia. Monitor Avtek TouchScreen to produkt rozwijany od lat, wyznaczający najwyższy standard niezawodności i intuicyjnej obsługi. Jest to obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie interaktywne w Polsce (wg danych FutureSource). Avtek TouchScreen to również pakiet oprogramowania dla edukacji, w którego skład wchodzą aplikacje ułatwiające prowadzenie zajęć, nagrywanie prezentacji, a nawet zarządzanie monitorami w szkole!

Montiory interkatywne Avtek

 

Tablice interaktywne

Tablica interaktywna to najbardziej optymalny sposób na duży, interaktywny obraz. Przekątna 80 lub 90 cali zapewnia świetną widoczność z odległego miejsca w klasie.

 

Tablice interaktywne

 

Projektory

Projektory sprawdzą się zarówno jako urządzenia przenośne, jak i w stałej instalacji.
Wysoka jasność wybranych modeli pozwala na wyświetlenie jasnego i dobrze widocznego obrazu, co umożliwia projekcję bez dodatkowego przystosowywania sali. Bogate zestawy złączy dają możliwość podłączenia kilku urządzeń na raz i sprawnego zmieniania źródła sygnału, bez przełączania kabli w trakcie lekcji.

 

Projektory aktywna tablica

 

Głośniki

Nagłośnienie do sali lekcyjnej, przekazujące dźwięk z monitora lub tablicy interaktywnej lub NOWOŚĆ – mikrofon bezprzewodowy z głośnikami, który spełnia funkcję przenośnego zestawu nagłośnieniowego. Micker PRO wygląda jak mikrofon bezprzewodowy, ma wbudowany wzmacniacz i dwa głośniki o sumarycznej mocy 10 W.

 

Głośniki w programie aktywna tablica

 

 

Specjalistyczne oprogramowanie

EduBoty – aplikacja do terapii na monitory interaktywne. Aplikacja obejmuje 3 zestawy gier wspomagających terapię uczniów:

  • ze specyficznymi trudnościami w nauce matematyki – “Wygraj z dyskalkulią”,
  • ze specyficznymi trudnościami w nauce czytania i pisania – “Wygraj z dysleksją”,
  • z deficytami w zakresie funkcji poznawczych, w tym różnorodnymi zaburzeniami uwagi.

grupa wiekowa 10+ / 12 gier / 1050 zadań
Dostępne na: Android i Windows

 

Oprogramowanie aktywna tablica

 

Roboty VEX

Roboty VEX to nowoczesne narzędzia do nauki programowania, które wspierają nauczanie przez doświadczanie. Wykorzystanie robotów VEX na lekcjach gwarantuje rozwijanie kreatywności, samodzielności i myślenia przyczynowo-skutkowego.

 

Roboty VEX

 

Drukarki 3D

Kompaktowe urządzenie, które zmieści się w każdej klasie, a dzięki cichej pracy (<45 dB) drukarka może tworzyć wydruk nie zakłócając przebiegu lekcji. Zabudowana komora robocza urządzenia oraz podajnika filamentu, zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania sprzętu. Zintegrowana kamera oraz łączność Wi-Fi pozwalają na podgląd wydruku oraz wysyłanie projektów modeli z komputera do drukarki bez konieczności wstawania od biurka.

 

Drukarki 3D program aktywna tablica

 

W przypadku pytań pozostaję do Państwa dyspozycji. 😊