Canon rozszerza linię urządzeń drukujących PIXMA G MegaTank o pięć podstawowych modeli

Wydajne i niedrogie w eksploatacji drukarki do zastosowań biurowych, szkolnych oraz tworzenia kreatywnych materiałów DIY

 

 

Canon rozszerza swoją popularną linię urządzeń drukujących MegaTank PIXMA z serii G o pięć podstawowych modeli z uzupełnianymi zbiornikami z atramentem. Nowe drukarki zostały zaprojektowane z myślą o pracy małych firm, uczniach i studentach drukujących materiały dydaktyczne oraz rodzinach, które chcą kreatywnie spędzać czas w domu. Kluczowe cechy nowych rozwiązań, charakterystyczne dla całej linii Canon MegaTank to intuicyjna obsługa i użyteczność – dzięki pojemnikowi na zużyty tusz, który w nowych urządzeniach wymienimy samodzielnie – nowe, ulepszone butelki z atramentem wyposażone w system identyfikacji – dzięki któremu dany zbiornik uzupełnimy wyłącznie dedykowanym kolorem atramentu – oraz 2-liniowy wyświetlacz LCD, zapewniający kontrolę i szybki dostęp do ustawień urządzenia. To sprawia, że nowe drukarki Canon PIXMA G MegaTank charakteryzują się wydajnością przy niewielkich kosztach eksploatacji – tryb ekonomiczny umożliwia druk nawet tysięcy stron i obrazów na jednym zestawie atramentów.

 

 

Zaprezentowane dziś urządzenia to niezawodne, wydajne, tanie w eksploatacji i przyjazne w obsłudze drukarki z systemem stałego zasilania w atrament, które wyposażono również w przydatne funkcje łączności bezprzewodowej, takie jak Wi-Fi czy zgodność z popularnymi platformami chmurowymi:

 

  • PIXMA G3460 – Urządzenie wielofunkcyjne 3-w-1 (drukowanie, skanowanie, kopiowanie) o wysokiej szybkości druku i łączności bezprzewodowej (Wi-Fi)
  • PIXMA G3420 – Drukarka wielofunkcyjna o wysokiej jakości z funkcją łączności bezprzewodowej (W-Fi)
  • PIXMA G2460 – Urządzenie 3-w-1 o wysokiej szybkości druku
  • PIXMA G2420 – Urządzenie 3-w-1 (drukowanie, skanowanie, kopiowanie) o wysokiej wydajności
  • PIXMA G1420 – Drukarka jednofunkcyjna, bardzo prosta w obsłudze

 

 

 

 

 

Większa wydajność pracy

Dla tych, którzy szukają ekonomicznego rozwiązania druku o wysokiej wydajności, nowe urządzenia PIXMA z serii G pozwalają wydrukować nawet do 6000[1] stron z czarnym tekstem na jednej butelce z atramentem. W trybie ekonomicznym[2] – nawet o 26 procent więcej. W przypadku drukowania w kolorze, urządzenia MegaTank oferują imponującą wydajność do 77001 stron na jednym zestawie butelek z kolorowym atramentem, co daje o 700 stron lepszy wynik w porównaniu z poprzednimi modelami z tej serii. Dwa najszybsze modele – PIXMA G3460 i PIXMA G2460 – mogą osiągać prędkości przekraczające 10,8 obrazów na minutę (w przypadku druku czarno-białego) i 6,0 obr./min w przypadku druku w kolorze. Mając do dyspozycji niezawodne urządzenie, które pozwala drukować szybko i w wysokich nakładach, ​​użytkownicy mogą teraz skoncentrować się na innych, kreatywnych zadaniach biurowych i domowych. Tekst drukowany na nowych urządzeniach PIXMA G MegaTank jest wyraźny i ostry, a kolory na grafikach są nasycone, przez co z powodzeniem możemy drukować zarówno wielostronnicowe dokumenty tekstowe, jak i materiały z elementami graficznymi, np. prezentacje na zajęcia szkolne lub do pracy.

 

Mniej przestojów

Zintegrowane zbiorniki z atramentem umiejscowione z przodu urządzenia pozwalają na bieżąco kontrolować poziom atramentu. Z kolei samodzielnie wymieniany przez użytkownika pojemnik na zużyty tusz znacząco ogranicza niezaplanowane przestoje drukarki, zapewniając płynne działanie oraz szybką i łatwą konserwację. Użytkownik może również sam sprawdzić poziom wkładu konserwacyjnego na ekranie LCD[3] lub za pomocą aplikacji Canon PRINT (iOS / Android), dostępnej dla modeli PIXMA G3460 i PIXMA G3420.

 

www.canon.pl/printers/pixma-G3420

www.canon.pl/printers/pixma-G3460

www.canon.pl/printers/pixma-G2460

www.canon.pl/printers/pixma-G1420

 

[1] Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia

[2] Tryb ekonomiczny ogranicza zużycie czarnego atramentu poprzez zmniejszenie gęstości; w trybie ekonomicznym można wydrukować o 26 procent więcej stron niż w trybie standardowym

[3] Nie dotyczy modelu PIXMA G1420